Bezpieczna, skuteczna i dyskretna – aborcja farmakologiczna Czechy – Wrocław

Bezpieczna, skuteczna i dyskretna – aborcja farmakologiczna Czechy – Wrocław

Home > Bezpieczna, skuteczna i dyskretna – aborcja farmakologiczna Czechy – Wrocław

Aborcja farmakologiczna, znana również jako aborcja medyczna, jest jedną z dostępnych metod zakończenia ciąży w jej wczesnym stadium. Procedura ta opiera się na wykorzystaniu określonych farmaceutycznych substancji (leków), które pomagają usunąć zarodek lub płód z macicy. Ze względu na swoją naturę aborcja farmakologiczna jest często przedstawiana jako bardziej prywatna i intymna opcja pozwalająca na wykonanie procedury w domowym otoczeniu.

Jak działają tabletki poronne? Aborcja medyczna Czechy – Wrocław

Tabletki poronne, znane również jako tabletki aborcyjne, są stosowane do przerwania ciąży wczesnej, zazwyczaj w jej pierwszych 12 tygodniach. Istnieją różne rodzaje tabletek poronnych, ale najczęściej stosowaną metodą jest kombinacja dwóch leków – mifepristonu i mizoprostolu. Działanie tabletek poronnych polega na blokowaniu hormonu zwanego progesteronem, który jest niezbędny do utrzymania ciąży. Progesteron odgrywa ważną rolę w utrzymaniu błony śluzowej macicy, która zapewnia odpowiednie warunki dla rozwijającego się zarodka.

Pierwszym lekiem podawanym w przypadku tabletek poronnych jest mifepriston, który działa poprzez blokowanie receptorów progesteronowych. Powoduje to zahamowanie działania progesteronu, co skutkuje oddzieleniem zarodka od błony śluzowej macicy i przerwaniem zaopatrzenia w składniki odżywcze. Drugi lek, mizoprostol, jest zwykle przyjmowany przez kobietę w ciągu 24 do 48 godzin po podaniu mifepristonu. Mizoprostol jest prostaglandyną, która działa na mięśnie macicy, powodując skurcze. Skurcze te pomagają w wydaleniu zarodka z macicy. Mizoprostol może być podawany doustnie, podjęzykowo lub dopochwowo, w zależności od zaleceń lekarza i preferencji pacjentki. Po zastosowaniu mizoprostolu często dochodzi do krwawienia i skurczów, które przypominają silne miesiączkowanie. Na skutek tych skurczów zarodek zostaje wydalony z macicy – dochodzi do poronienia. Należy pamiętać, że tabletki poronne mogą wywoływać silne skurcze i krwawienie, dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza i być pod opieką personelu medycznego. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jaka jest różnica między aborcją farmakologiczną a aspiracją próżniową? Aborcja Wrocław

Aborcja farmakologiczna i aspiracja próżniowa to dwie różne metody przerywania ciąży oparte na różnych technikach. Aborcja farmakologiczna polega na stosowaniu leków w celu zakończenia ciąży. Proces ten jest zazwyczaj stosowany we wczesnym etapie ciąży (maksymalnie do 12 tygodnia ciąży). Z kolei aspiracja próżniowa, zwana również aborcją próżniową lub zabiegiem próżniowym, jest zabiegiem wykonywanym zazwyczaj również w pierwszym trymestrze ciąży, jednak zupełnie inną metodą. Proces ten polega na usunięciu zarodka lub płodu z macicy za pomocą próżni. Podczas tego zabiegu lekarz wprowadza cienką rurkę (kaniulę) do macicy przez szyjkę i następnie wykorzystuje próżnię, aby usunąć tkanki płodowe. Procedura może być wykonywana przy użyciu miejscowego znieczulenia lub znieczulenia ogólnego.

Podsumowując, główną różnicą między aborcją farmakologiczną a aspiracją próżniową jest metoda, która jest stosowana do przerwania ciąży. Aborcja farmakologiczna polega na stosowaniu leków, podczas gdy aspiracja próżniowa wykorzystuje próżnię do usunięcia zarodka lub płodu z macicy. Oba te zabiegi mają różne wskaźniki skuteczności, ryzyko powikłań i dostępność w zależności od kraju i prawa dotyczącego aborcji. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu dowiedzenia się więcej o tych procedurach i o tym, które z nich są dostępne w danej lokalizacji.

W TROSCE O PACJENTA Co nas wyróżnia - FEMLINE

Jesteśmy uznaną kliniką ginekologiczną w Czechach. Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku, dlatego masz pewność, że Twoje zdrowie jest w rękach profesjonalistów. Zbiegi wykonuje Ordynator MUDr Marek Rozbroj.

Najlepsi specjaliści

profesjonalizm

troska o pacjenta

Indywidualne podejście do pacjenta

Szeroki zakres usług

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy

Tabletki poronne a skutki uboczne – co warto wiedzieć? Aborcja medyczna Czechy – Wrocław

Po zastosowaniu tabletek poronnych można oczekiwać krwawienia, które może przypominać obfite miesiączki. Krwawienie to może trwać przez kilka lub nawet kilkanaście dni. W przypadku nadmiernego krwawienia lub przedłużającego się krwawienia należy skonsultować się z lekarzem. Tabletki poronne mogą powodować również bóle brzucha, które przypominają silne skurcze menstruacyjne. To normalna reakcja organizmu na działanie leków. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre kobiety odczuwają mdłości lub doświadczają wymiotów po zastosowaniu tabletek poronnych. Jeśli wymioty występują w ciągu dwóch godzin od przyjęcia leku, konieczne może być powtórne przyjęcie dawki. Przy aborcji medycznej mogą wystąpić zawroty głowy oraz uczucie zmęczenia w wyniku działania leków. Niektóre kobiety doświadczają biegunki po przyjęciu tabletek poronnych. Ważne jest wówczas utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Jak w przypadku wielu procedur medycznych, istnieje ryzyko infekcji po zastosowaniu tabletek poronnych. Jeśli występują objawy infekcji, takie jak gorączka, bolesne oddawanie moczu, silne bóle brzucha lub nieprzyjemny zapach wydzieliny, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Aborcja medyczna wiąże się również ze skutkami emocjonalnymi. Przeprowadzenie aborcji może wywołać różne emocje u kobiety, takie jak smutek, poczucie straty, żal lub lęki. W takich przypadkach ważne jest poszukiwanie wsparcia emocjonalnego ze strony bliskich osób lub specjalistów.

Oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych

Oferujemy szeroki zakres
badań diagnostycznych

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z poniższych objawów, zadzwoń do naszego gabinetu, aby umówić się na badanie USG przezbrzuszne lub przezpochwowe: ból miednicy, nietypowe krwawienie z pochwy, trudności z oddawaniem moczu.

USG jest procedurą obrazowania diagnostycznego, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów wnętrza ciała. Ten rodzaj USG może być stosowany do badania wielu różnych obszarów, w tym macicy, jajników i pęcherza moczowego.

Nasza klinika oferuje tę usługę jako sposób, aby pomóc zdiagnozować różne warunki ginekologiczne. Dzięki wczesnej diagnozie, wiele schorzeń może być skutecznie leczonych. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego zdrowia  nie wahaj się zadzwonić do nas i umów się na wizytę. Oferujemy współczującą opiekę i będziemy pracować z Tobą, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej indywidualnej sytuacji.

Zadzwoń do naszego gabinetu już dziś, aby umówić się na badanie USG przezbrzuszne lub przezpochwowe!

Jeśli starasz się o poczęcie, odwiedź naszą klinikę ginekologiczną w celu monitorowania owulacji.

Nasza klinika  ginekologiczna oferuje szeroki zakres usług, w tym monitorowanie owulacji, aby pomóc Ci zajść w ciążę tak szybko, jak to możliwe.

Rozumiemy, że zajście w ciążę może być trudnym procesem, dlatego oferujemy współczującą i profesjonalną opiekę wszystkim naszym pacjentom.

Skontaktuj się z naszą kliniką już dziś, aby umówić się na wizytę!

Próbujesz zajść w ciążę i nie udaje Ci się to?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że problemy z płodnością mogą być spowodowane zaburzeniami równowagi hormonalnej. Dlatego nasza klinika ginekologiczna w Czechach oferuje badania hormonalne dla kobiet - aby pomóc zidentyfikować ewentualne problemy i je skorygować.

Po zidentyfikowaniu problemu możemy wspólnie opracować plan leczenia, który pomoże Ci zajść w ciążę tak szybko, jak to możliwe. Chcemy pomóc Ci zostać mamą i wiemy, że zaczyna się to od przywrócenia równowagi hormonów.

Zaplanuj wizytę już dziś na naszej stronie internetowej!

Nadszedł czas na coroczne badanie ginekologiczne?

Nasza klinika oferuje cytologię z ciekłym podłożem (LBC) jako usługę. Jest to nowy i innowacyjny sposób badania w kierunku raka szyjki macicy, który jest bardziej dokładny niż tradycyjny wymaz Pap.

Dzięki LBC możemy wykryć wczesne objawy raka szyjki macicy, dzięki czemu leczenie może rozpocząć się wcześniej i ma większe szanse powodzenia. Skontaktuj się z naszą kliniką już dziś, aby umówić się na wizytę i skorzystać z tej ratującej życie technologii.

Jeśli jesteś kobietą aktywną seksualnie, ważne jest, abyś poddała się badaniu przesiewowemu na obecność wirusów HPV.

Wirusy HPV mogą powodować raka i inne poważne problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest, aby regularnie poddawać się badaniom przesiewowym pod ich kątem.

Nasza klinika ginekologiczna oferuje kompleksowe badania na obecność wirusów HPV, w tym zarówno szczepów onkogennych, jak i nieonkogennych. Oferujemy również leczenie dla osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Już dziś umów się na wizytę w naszej klinice i poddaj się badaniom przesiewowym na obecność wirusów HPV!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty badania w kierunku infekcji Chlamydia trachomatis!

Nasze badanie jest szybkie, proste i nieinwazyjne. Wykonujemy je przy użyciu najnowocześniejszych technologii, co gwarantuje dokładny wynik. Oferujemy konkurencyjne ceny oraz pełną dyskrecję. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na badanie i zadbać o swoje zdrowie!

Wykonujemy zabiegi ginekologiczne

Wykonujemy zabiegi
ginekologiczne

Pragnienie uzdrowienia
zawsze było połową zdrowia

Lucjusz Annaeus Seneca

Skontaktuj się z Nami - Zapraszamy !

    * dane obowiązkowe