Blog

Blog

Home > Blog > Ile się czeka na aborcje w Czechach? Jak szybko można uzyskać zabieg usunięcia ciąży w Czechach
2.01.2023

Ile się czeka na aborcje w Czechach? Jak szybko można uzyskać zabieg usunięcia ciąży w Czechach

Usuwanie ciąży to temat trudny nie tylko pod względem prawnym, ale też z powodów emocjonalnych; sama decyzja jest przeważnie stresująca dla kobiety. Jeśli w grę wchodzi czas, a dostęp do zabiegu jest niemożliwy, nie pozostaje nic innego, jak szukać kolejnych rozwiązań. Jeśli jesteś w ciąży i potrzebujesz wykonać szybko zabieg usunięcia ciąży, to dostępna jest taka możliwość w Czechach i możesz to zrobić szybko. Zobacz, ile czeka się na aborcję w Czechach, jakie są koszty zabiegu i jak się do niego przygotować.

Usuwanie ciąży w Czechach, co warto wiedzieć?

Przerwanie ciąży w Czechach połączone jest co prawda z niedużym dyskomfortem dotyczącym dojazdu do Czech, ale klinika ginekologiczna na miejscu zrekompensuje Ci całkowicie potencjalne trudy podróży.

W odróżnieniu od prawa polskiego czeski parlament podchodzi do tematu aborcji bardziej liberalnie. Sprawia to, że aborcja w Czechach postrzegana jest jako zwykły zabieg, podczas którego nikt nie będzie zadawał trudnych pytań, a tym bardziej nie narazisz się na konsekwencje karne.

Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży w Czechach?

Wiemy, że wiele kobiet wybiera klinikę aborcyjną, sugerując się ceną. Przerwanie ciąży podczas zabiegu w znieczuleniu ogólnym na terenie Czech to zabieg opiewający na kwotę około 2000–2500 zł.

Niższe ceny za takie usługi, a także konieczność wpłaty pieniędzy z góry, powinny być dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym.

Żadna dobrej jakości klinika ginekologiczna nie pobierze od Ciebie opłat z góry. Wszystkie zabiegi rozliczane są na miejscu w Czechach.

Czy warto kupować tabletki wczesnoporonne przez internet?

Z dystansem podchodź także do ofert sprzedaży tabletek wczesnoporonnych, ponieważ żadna klinika w Czechach nie sprzedaje tabletek przez internet. Na stronie kliniki możemy znaleźć dane kontaktowe i zawsze zanim zdecydujemy się na tabletki poronne, warto przede wszystkim skontaktować się z personelem kliniki. Pracownicy czeskich klinik aborcyjnych mówią po polsku, co jest dużym ułatwieniem w komunikacji i pozwala pacjentkom z Polski uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Kiedy umówić się na zabieg?

Na zabieg usunięcia ciąży możesz umówić się w każdej chwili. Wystarczy zadzwonić do naszej kliniki i poprosić o termin zabiegu.

Nasi pracownicy znają język polski, tak że nie musisz obawiać się przeszkód związanych z różnicami językowymi.

Aborcja w Czechach możliwa jest bez podania powodu swojej decyzji do końca 12 tygodnia ciąży. Jest to tzw. aborcja na życzenie, czyli procedura przerywania ciąży, która jest podejmowana z własnej inicjatywy kobiety, bez konieczności podawania przyczyny medycznej czy społecznej.

Ile czeka się na zabieg usuwania ciąży?

Czas oczekiwania na zabieg usuwania ciąży w naszej klinice to około 2 dni. Zadzwoń i zapytaj o terminy. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Nasza klinika zdaje sobie sprawę z ważności i delikatności decyzji związanej z zabiegiem usuwania ciąży. Dlatego też staramy się zapewnić pacjentkom szybki dostęp do tego rodzaju usług, eliminując zbędne oczekiwania z naszej strony. Nasz doświadczony zespół lekarzy i personelu medycznego pracuje sprawnie, co pozwala nam zaoferować termin zabiegu już w ciągu dwóch dni od zgłoszenia. Jesteśmy również gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić wsparcia, dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek.

Jak dojedziesz do kliniki ginekologicznej w Czechach?

Jeśli nie masz własnego samochodu ani nie możesz liczyć na pomoc osoby bliskiej, to nasza klinika oferuje transport w dwie strony.

Możesz do nas dojechać z każdego większego miasta Polski. Zapewniamy także transport z powrotem.

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu wynosi z reguły od 10 do 15 minut. Dłużej trwają same przygotowania i wstępne badania.

Długość pobytu w klinice uzależniona będzie także od innych czynników mogących wpłynąć na cały zabieg. Usunięcie ciąży musi być poprzedzone badaniami, które mają zapewnić Ci bezpieczeństwo. Po zakończeniu samego zabiegu możesz spodziewać się kilku godzin obserwacji w celu upewnienia się, że nie występują żadne niepożądane reakcje czy komplikacje i że aborcja przebiegła prawidłowo.

Aborcja farmakologiczna czy chirurgiczna?

Aborcja farmakologiczna możliwa i skuteczna jest do 12 tygodnia ciąży. Jeśli kwalifikujesz się na taki zabieg, tabletki poronne otrzymasz w szpitalu, po czym zostaniesz pod obserwacją do czasu zakończenia ciąży.

Aborcja farmakologiczna jest często preferowana przez kobiety ze względu na jej mniej inwazyjny charakter w porównaniu z procedurą chirurgiczną. Jednak każda decyzja w tej sprawie powinna być podjęta po starannym rozważeniu, konsultacji z lekarzem oraz z uwzględnieniem aspektów zdrowotnych i psychospołecznych pacjentki.

Aborcja chirurgiczna, inaczej znana jako zabieg aspiracyjny, polega na usunięciu ciąży za pomocą specjalnego narzędzia aspiracyjnego. Procedura ta jest przeprowadzana w klinice lub szpitalu przez wykwalifikowany personel medyczny. W odróżnieniu od aborcji farmakologicznej aborcja chirurgiczna może być wykonana w nieco późniejszym stadium ciąży, do około 16 tygodnia.

Zabieg aspiracyjny jest szybki i skuteczny, co sprawia, że jest często wybierany przez kobiety, które zdecydowały się na przerwanie ciąży. Podczas procedury lekarz używa specjalnego narzędzia, aby delikatnie usunąć zawartość macicy. Pacjentka poddawana jest zazwyczaj krótkotrwałej sedacji lub znieczuleniu miejscowemu, co zapewnia jej komfort i minimalizuje doznania bólowe.

Jak się przygotować do zabiegu?

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić już wcześniej w domu, aby przygotować się do zabiegu.

 • Wydepiluj się — będziesz się czuła komfortowo, a zrobienie tego w zaciszu własnego mieszkania to zdecydowanie lepsza opcja, niż w szpitalnej łazience.
 • Nawodnij się.
 • Zapewnij sobie większą dawkę relaksu już na kilka dni przed zabiegiem.
 • Spożywaj posiłki bogate w żelazo, żeby zapobiec osłabieniu organizmu.

W dniu zabiegu:

 • unikaj posiłku na 6 godzin przed samym zabiegiem,
 • zabierz ze sobą wodę,
 • poproś kogoś bliskiego, żeby Ci towarzyszył.

Ważne jest, aby po samym zabiegu dobrze się nawodnić. Zaopatrz się w wodę mineralną niegazowaną i coś lekkiego do zjedzenia.

Jeśli masz osobę bliską godną zaufania, nie wahaj się skorzystać z jej pomocy. Po zabiegu w znieczuleniu ogólnym możesz być nieco skołowana.

Obecność osoby bliskiej może dodać Ci otuchy, a ponadto będziesz miała pomoc podczas podróży.

Czy musisz wykonać jakieś badania?

Nie musisz mieć ze sobą żadnych badań. Podczas Twojego pobytu w klinice wykonamy podstawowe badania krwi i moczu:

 • badanie w kierunku grupy krwi,
 • morfologię krwi,
 • badanie moczu,
 • USG jamy brzusznej i macicy,
 • EKG,
 • badanie kreatyniny,
 • badanie glukozy we krwi.

Ewentualne skutki uboczne oraz rekonwalescencja po każdym zabiegu medycznym zależą w dużej mierze od kondycji organizmu i ogólnego stanu zdrowia pacjentki.

Dlaczego do zabiegu potrzebne jest badanie EKG?

To badanie ma na celu sprawdzić, czy Twoje serce pracuje dobrze i czy narkoza nie wpłynie negatywnie na przebieg zabiegu.

Wynik testu na grupę krwi

Musimy znać grupę Twojej krwi, aby podać osocze w razie wystąpienia komplikacji.

Jak długo będzie trwał zabieg?

Zabieg w znieczuleniu ogólnym trwa kilka minut. Jest bezbolesny, a po nim możesz wrócić do normalnego funkcjonowania.

Krwawienie po zabiegu aborcyjnym — czy to normalne?

Przygotuj się na wystąpienie krwawienia po zabiegu aborcji i skurcze macicy. To całkowicie normalne, że może pojawić się krwawienie takie jak podczas miesiączki.

Jeśli krwawienie występuje ponad 2 tygodnie, powinnaś zgłosić się na kontrolę do lekarza w celu dalszego doczyszczenia macicy.

Jak szybko po aborcji mogę zajść w kolejną ciążę?

Spodziewaj się, że naturalny cykl owulacyjny nastąpi w ciągu miesiąca od wykonania zabiegu.

Czy klinika ginekologiczna w Czechach zgłasza gdzieś zabieg usunięcia ciąży?

Żadna klinika aborcyjna nie zgłasza nigdzie wykonania zabiegu aborcji.

Usuwanie ciąży w Czechach to zabieg całkowicie legalny. Do 12 tygodnia ciąży kobiety mogą wykonać aborcję na życzenie, czyli bez podawania przyczyny. Nie narażasz się na sankcje karne po powrocie do kraju. Po 2 miesiącach żaden lekarz nie rozpozna, że miałaś aborcję.

Czy zabieg usunięcia ciąży w Czechach wiąże się z większym ryzykiem powikłań?

Usuwanie ciąży jest normalnym zabiegiem i jak każdy inny zabieg niesie za sobą ryzyko wystąpienia powikłań.

To, czy wykonasz zabieg w klinice w Czechach, nie ma żadnego znaczenia, bo otrzymasz w pełni profesjonalną opiekę medyczną.

Zabieg usunięcia ciąży w Czechach nie różni się istotnie pod względem ryzyka powikłań od podobnych procedur przeprowadzanych w innych krajach. Każde usunięcie ciąży, bez względu na lokalizację, niesie ze sobą pewne ryzyko, które jest nieodłączne dla wszelkich medycznych interwencji. Niemniej jednak istotnym aspektem jest profesjonalna opieka medyczna, jaką możesz otrzymać w czeskich klinikach, co może zdecydowanie wpływać na bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzenia procedury.

Czego możesz się spodziewać w klinice aborcyjnej?

Przerwanie ciąży jest stresujące chociażby ze względu na konieczność podłączenia kroplówek i znieczulenia, dlatego na miejscu w klinice możesz spodziewać się życzliwego i pomocnego personelu medycznego.

Ponadto nasza klinika ginekologiczna zapewni Ci dyskrecję i anonimowość oraz opiekę na najwyższym poziomie.

Aby wykonać u nas zabieg, nie potrzebujesz skierowania, a po samym zabiegu możesz od razu wrócić do domu.

Zalecenia po zabiegu aborcji

Bez względu na to, czy miałaś aborcję w znieczuleniu ogólnym, czy była to aborcja farmakologiczna, zaleca się, abyś zwolniła i co najmniej przez miesiąc dała swojemu ciału nieco odpocząć.

Przestrzegaj poniższych zaleceń:

 • unikaj dźwigania,
 • odpuść sobie kąpiele na rzecz prysznica,
 • odłóż tampony na półkę przynajmniej do następnej menstruacji,
 • wstrzymaj się od spożywania alkoholu,
 • nie powinnaś uprawiać seksu aż do kolejnej menstruacji,
 • rób ćwiczenia relaksujące, aby zniwelować skutki działania środka do narkozy (może on obniżać czasowo dobre samopoczucie),
 • wstrzymaj się od mocnych i dynamicznych sportów.

Chcesz zabezpieczyć się przed kolejną ciążą?

Jeśli chciałabyś skorzystać z metod zabezpieczenia się przed kolejną ciążą, to w naszej klinice możesz poprosić o zabieg podwiązania jajników.

Jest to jedna z bezpiecznych form antykoncepcji, gdzie nie musisz używać środków farmakologicznych ani wkładek domacicznych.

Zabieg nie wpływa na czynności hormonalne jajników, nie przyspiesza menopauzy i nie wpływa na menstruację. Oferujemy mało inwazyjny zabieg wykonywany metodą laparoskopową.

Czy musisz znać język czeski do zabiegu sterylizacji?

Tak samo jak w przypadku aborcji nie musisz znać języka czeskiego, aby skorzystać z zabiegu podwiązania jajników w naszej klinice.

Zadzwoń do nas, a podczas rozmowy z konsultantem, który mówi po polsku, dowiesz się więcej szczegółów związanych z zabiegiem.

Podsumowanie

Zabieg aborcji dla Polek jest w pełni legalny w klinice w Czechach i nie musi być okupowany żadnymi trudnościami. Bez względu na metody aborcji możesz przejść przez te chwile w otoczeniu miłych osób, w atmosferze życzliwości i pomocy. Wystarczy, że przyjedziesz do naszej kliniki, a my zajmiemy się resztą.

Autor

Anna Kowalska
Anna KowalskaGinekolog

Lorem ipsum dolor sit amet, clita regione ad vim, id ridens melius quo. Meliore repudiare pro ut, qui ferri nonumy consetetur no. Ea sea graece diceret, unum delicata concludaturque ex nam, dicunt aeterno sit ad. Usu quaeque mediocritatem an, has probo lucilius ut. Vix no suas dicam disputando, ut velit sanctus eos. No pro nibh diceret, illud quaeque signiferumque et sea.

Pragnienie uzdrowienia
zawsze było połową zdrowia

Lucjusz Annaeus Seneca

Skontaktuj się z Nami - Zapraszamy !

  * dane obowiązkowe