Tabletki poronne jako prosta metoda przerywania ciąży. Aborcja Czechy – Bielsko-Biała

Tabletki poronne jako prosta metoda przerywania ciąży. Aborcja Czechy – Bielsko-Biała

Home > Tabletki poronne jako prosta metoda przerywania ciąży. Aborcja Czechy – Bielsko-Biała

Aborcja jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów we współczesnym społeczeństwie. Polemika dotycząca tego, czy aborcja powinna być legalna, czy nie, trwa od dziesięcioleci i wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Aborcja jest związana z wieloma kwestiami moralnymi, etycznymi, religijnymi, społecznymi i politycznymi, co sprawia, że debata na ten temat jest bardzo złożona i emocjonalna. Niemniej aborcja farmakologiczna to coraz popularniejsza i stosunkowo bezpieczna metoda przerwania niechcianej ciąży.

Na czym polega aborcja farmakologiczna? Tabletki poronne Bielsko-Biała

Aborcja farmakologiczna, zwana również aborcją medyczną, polega na zastosowaniu odpowiednich leków hormonalnych w celu przerwania ciąży. Podczas aborcji farmakologicznej stosuje się dwa leki: Mifepriston i Mizoprostol. Mifepriston blokuje działanie hormonu progesteronu, który jest niezbędny do utrzymania ciąży – jego brak zatrzymuje rozwój ciąży. Mizoprostol z kolei powoduje skurcze macicy, co prowadzi do wydalenia zarodka lub płodu, czyli mechanicznego jego usunięcia. Aborcja farmakologiczna wymaga kilku etapów. W pierwszej fazie kobieta zażywa Mifepriston i czeka na krwawienie. Następnie po kilku lub kilkunastu godzinach kobieta musi przyjąć dopochwowo Mizoprostol, aby wywołać skurcze. W ciągu kilku godzin po zastosowaniu Mizoprostolu kobieta odczuwa silne skurcze brzucha i pojawia się krwawienie. W ciągu kolejnych kilku dni ból i krwawienie mogą się utrzymywać podobnie jak w okresie menstruacyjnym. Po około 2 tygodniach kobieta powinna wykonać badanie ultrasonograficzne, aby potwierdzić oczyszczenie macicy.

Jak działają tabletki poronne? Aborcja farmakologiczna Bielsko-Biała

Tabletki poronne, zwane również tabletkami aborcyjnymi lub aborcją farmakologiczną, zawierają substancje, które powodują zakończenie ciąży m.in. poprzez zahamowanie produkcji progesteronu, który jest niezbędny dla utrzymania ciąży. Wspomniany wcześniej Mifepriston blokuje receptory progesteronu, co powoduje, że błona śluzowa macicy jest odrzucana, co uniemożliwia rozwój ciąży. Mizoprostol natomiast wywołuje skurcze macicy, co pomaga w usunięciu jaja płodowego i pozostałej tkanki ciążowej. Należy jednak pamiętać, że tabletki poronne powinny być stosowane tylko w ciąży we wczesnym stadium – WHO zaleca przeprowadzanie aborcji medycznej maksymalnie do 12 tygodnia ciąży.

W TROSCE O PACJENTA Co nas wyróżnia - FEMLINE

Jesteśmy uznaną kliniką ginekologiczną w Czechach. Działamy nieprzerwalnie od 2001 roku, dlatego masz pewność, że Twoje zdrowie jest w rękach profesjonalistów. Zbiegi wykonuje Ordynator MUDr Marek Rozbroj.

Najlepsi specjaliści

profesjonalizm

troska o pacjenta

Indywidualne podejście do pacjenta

Szeroki zakres usług

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy

Jaka jest skuteczność tabletek poronnych? Aborcja medyczna Bielsko-Biała

Skuteczność tabletek poronnych zależy od wielu czynników, takich jak wiek ciąży, sposób przyjmowania i dawkowania leku oraz indywidualne cechy pacjentki. Według badań skuteczność aborcji farmakologicznej jest zwykle wyższa, jeśli jest przeprowadzona jak najwcześniej po zapłodnieniu – w ciągu pierwszych 9 tygodni ciąży jej skuteczność wynosi około 95–98%. Należy jednak pamiętać, że tabletki poronne powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami medycznymi. W przypadku niewłaściwego stosowania skuteczność może być znacznie niższa, a także istnieje ryzyko powikłań i niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia pacjentki.

Jaki jest wpływ aborcji medycznej na zdrowie kobiety?

Według wielu badań aborcja medyczna jest bezpieczna dla zdrowia kobiety pod warunkiem, że przeprowadzona jest zgodnie z zaleceniami medycznymi i pod nadzorem lekarza. Niektóre z niepożądanych skutków ubocznych, które mogą wystąpić po aborcji medycznej, to bóle brzucha, krwawienie, nudności, wymioty i gorączka. Jednak te skutki uboczne zazwyczaj są łagodne i ustępują w ciągu kilku dni. Aborcja medyczna jest uważana za bezpieczniejszą niż zabieg chirurgiczny, ponieważ nie wymaga nacięcia ciała ani ogólnego znieczulenia. Dlatego też, jest to opcja, którą kobiety często preferują. Niemniej jednak każda decyzja dotycząca aborcji powinna być podejmowana indywidualnie przez pacjentkę we współpracy z lekarzem, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne informacje o ryzyku i korzyściach.

Jaka jest skuteczność pigułki „dzień po”? Antykoncepcja awaryjna Bielsko-Biała

Pigułka „dzień po”, znana również jako antykoncepcja awaryjna, jest lekiem stosowanym w celu zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku lub gdy zastosowana antykoncepcja zawiodła (np. pęknięcie prezerwatywy). Skuteczność tej pigułki zależy przede wszystkim od czasu, w którym jest ona zażyta po stosunku. Największa skuteczność pilnej antykoncepcji występuje, gdy jest ona przyjęta jak najszybciej po stosunku, najlepiej w ciągu pierwszych 24 godzin. W takim przypadku skuteczność pigułki „dzień po” wynosi około 95%. Jednak im dłużej od stosunku, tym mniejsza jest skuteczność leku. Jeśli pigułka jest przyjęta w ciągu 48–72 godzin, jej skuteczność wynosi około 85%. Warto jednak pamiętać, że pigułka „dzień po” nie jest metodą antykoncepcyjną do używania na co dzień i nie powinna być stosowana jako rutynowy środek zapobiegawczy. Zamiast tego zaleca się regularne stosowanie innych metod antykoncepcyjnych, takich jak prezerwatywy, pigułki antykoncepcyjne, wkładki domaciczne lub systemy antykoncepcyjne typu „plaster antykoncepcyjny”. W nagłych sytuacjach jest to natomiast możliwa i, jak sama nazwa wskazuje, awaryjna opcja zapobiegania ciąży.

Oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych

Oferujemy szeroki zakres
badań diagnostycznych

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z poniższych objawów, zadzwoń do naszego gabinetu, aby umówić się na badanie USG przezbrzuszne lub przezpochwowe: ból miednicy, nietypowe krwawienie z pochwy, trudności z oddawaniem moczu.

USG jest procedurą obrazowania diagnostycznego, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia obrazów wnętrza ciała. Ten rodzaj USG może być stosowany do badania wielu różnych obszarów, w tym macicy, jajników i pęcherza moczowego.

Nasza klinika oferuje tę usługę jako sposób, aby pomóc zdiagnozować różne warunki ginekologiczne. Dzięki wczesnej diagnozie, wiele schorzeń może być skutecznie leczonych. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojego zdrowia  nie wahaj się zadzwonić do nas i umów się na wizytę. Oferujemy współczującą opiekę i będziemy pracować z Tobą, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej indywidualnej sytuacji.

Zadzwoń do naszego gabinetu już dziś, aby umówić się na badanie USG przezbrzuszne lub przezpochwowe!

Jeśli starasz się o poczęcie, odwiedź naszą klinikę ginekologiczną w celu monitorowania owulacji.

Nasza klinika  ginekologiczna oferuje szeroki zakres usług, w tym monitorowanie owulacji, aby pomóc Ci zajść w ciążę tak szybko, jak to możliwe.

Rozumiemy, że zajście w ciążę może być trudnym procesem, dlatego oferujemy współczującą i profesjonalną opiekę wszystkim naszym pacjentom.

Skontaktuj się z naszą kliniką już dziś, aby umówić się na wizytę!

Próbujesz zajść w ciążę i nie udaje Ci się to?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że problemy z płodnością mogą być spowodowane zaburzeniami równowagi hormonalnej. Dlatego nasza klinika ginekologiczna w Czechach oferuje badania hormonalne dla kobiet - aby pomóc zidentyfikować ewentualne problemy i je skorygować.

Po zidentyfikowaniu problemu możemy wspólnie opracować plan leczenia, który pomoże Ci zajść w ciążę tak szybko, jak to możliwe. Chcemy pomóc Ci zostać mamą i wiemy, że zaczyna się to od przywrócenia równowagi hormonów.

Zaplanuj wizytę już dziś na naszej stronie internetowej!

Nadszedł czas na coroczne badanie ginekologiczne?

Nasza klinika oferuje cytologię z ciekłym podłożem (LBC) jako usługę. Jest to nowy i innowacyjny sposób badania w kierunku raka szyjki macicy, który jest bardziej dokładny niż tradycyjny wymaz Pap.

Dzięki LBC możemy wykryć wczesne objawy raka szyjki macicy, dzięki czemu leczenie może rozpocząć się wcześniej i ma większe szanse powodzenia. Skontaktuj się z naszą kliniką już dziś, aby umówić się na wizytę i skorzystać z tej ratującej życie technologii.

Jeśli jesteś kobietą aktywną seksualnie, ważne jest, abyś poddała się badaniu przesiewowemu na obecność wirusów HPV.

Wirusy HPV mogą powodować raka i inne poważne problemy zdrowotne. Dlatego ważne jest, aby regularnie poddawać się badaniom przesiewowym pod ich kątem.

Nasza klinika ginekologiczna oferuje kompleksowe badania na obecność wirusów HPV, w tym zarówno szczepów onkogennych, jak i nieonkogennych. Oferujemy również leczenie dla osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Już dziś umów się na wizytę w naszej klinice i poddaj się badaniom przesiewowym na obecność wirusów HPV!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty badania w kierunku infekcji Chlamydia trachomatis!

Nasze badanie jest szybkie, proste i nieinwazyjne. Wykonujemy je przy użyciu najnowocześniejszych technologii, co gwarantuje dokładny wynik. Oferujemy konkurencyjne ceny oraz pełną dyskrecję. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na badanie i zadbać o swoje zdrowie!

Wykonujemy zabiegi ginekologiczne

Wykonujemy zabiegi
ginekologiczne

„Największym skarbem dla człowieka jest zdrowie.”

Symonides z Keos

Skontaktuj się z Nami - Zapraszamy !

    * dane obowiązkowe