Koszt aborcji w Czechach

Koszt aborcji w Czechach

Home > Koszt aborcji w Czechach

Czechy to popularny kierunek wśród Polek, które zdecydowały się na usunięcie ciąży. Natomiast w Polsce obowiązuje mocno restrykcyjne prawo aborcyjne, a aborcja jest możliwa jedynie wtedy, gdy ciąża pochodzi z czynu zabronionego – np. gwałtu – lub stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia matki. Kobiety w niechcianej ciąży mogą skorzystać z pomocy czeskich klinik, które chętnie przyjmują pacjentki z Polski. Zabieg aborcyjny w Czechach to bezpieczne rozwiązanie. Z jakim kosztem się wiąże? Dowiedz się!

Jaka jest cena aborcji w Czechach?

Wykonałaś test ciążowy i zobaczyłaś dwie kreski? A może za Tobą już USG, które potwierdziło ciążę? Jeśli jesteś w takiej sytuacji i znalazłaś się na naszej stronie, to oznacza, że rozważasz aborcję. Zapewne interesuje Cię koszt takiego zabiegu. Musisz wiedzieć, że usunięcie ciąży w Czechach metodą próżniową to wydatek w okolicach 2000 złotych. Jeśli znajdziesz atrakcyjniejszą ofertę, to powinnaś być ostrożna, ponieważ istnieje duże ryzyko, że aborcja zostanie przeprowadzona w niewłaściwy sposób, przez co niezbędne będzie później dalsze doczyszczenie macicy u ginekologa.

Do kiedy można usunąć ciążę w Czechach?

W internecie często można spotkać się z informacjami, że aborcja w Czechach jest możliwa jedynie do 12 tygodnia ciąży bez podawania przyczyny. Nie do końca jednak jest to prawda, ponieważ jeśli ciężarna chce usunąć ciążę ze względów medycznych lub embriopatologicznych, to może to zrobić aż do 24 tygodnia ciąży.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że w Czechach istnieją także inne przesłanki umożliwiające legalną aborcję po upływie 12 tygodnia. Jeśli ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia matki, lub jeśli istnieje ryzyko poważnych wad rozwojowych płodu, to również można podjąć decyzję o przerywaniu ciąży po 12 tygodniu. W takich sytuacjach konieczna jest ocena lekarza specjalisty, który podejmie ostateczną decyzję. Ważne jest, aby kobiety były świadome swoich praw i mogły korzystać z opieki medycznej w taki sposób, który jest dla nich najlepszy.

O czym pamiętać, decydując się na aborcję w Czechach?

Pacjentki, które podjęły decyzję o aborcji, często zastawiają się, ile trwa ten zabieg? Dlatego warto tutaj podkreślić, że zwykle nie trwa dłużej niż 10 minut i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Najczęściej kobiety przebywają maksymalnie 3 godziny w klinice. Podczas pakowania się należy też pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy, takich jak: dłuższa koszulka do kolan, ręcznik, klapki i podpaski. Szczególnie istotne jest również to, że 4 godziny przed zabiegiem nie wolno absolutnie jeść i pić. Więcej na temat tego, jak wygląda aborcja, dowiesz się tu.

Podczas procesu aborcji w Czechach pacjentki mogą liczyć na profesjonalną i empatyczną opiekę medyczną. Personel kliniki będzie starał się uczynić ten moment jak najbardziej komfortowym dla kobiety. Po zabiegu, zazwyczaj po krótkim odpoczynku, pacjentki mogą wrócić do domu i kontynuować swoje codzienne aktywności. Warto również pamiętać, że w Czechach istnieje dostęp do różnych metod aborcji, co pozwala pacjentkom wybrać opcję, która najlepiej odpowiada ich indywidualnym potrzebom i sytuacji medycznej. Kobiety mogą wybrać usuwanie ciąży przy pomocy tabletek wczesnoporonnych, czyli tzw. aborcję farmakologiczną, lub np. zdecydować się na aspirację próżniową.

Jakie są metody usuwania ciąży w Czechach?

Aborcję w Czechach zwykle wykonuje się za pomocą metody próżniowej. To nieco skuteczniejsza metoda niż tabletki wczesnoporonne, które również są bezpiecznym rozwiązaniem. Aborcja w klinice jest całkowicie bezpieczna, ponieważ cały proces przebiega pod stałą opieką lekarzy i pielęgniarek. Dodatkowo zabieg w takim miejscu jest praktycznie bezbolesny (odbywa się w znieczuleniu) – w przeciwieństwie do aborcji farmakologicznej, z którą związane są intensywne krwawienia i skurcze przypominające nawet ból porodowy.

Warto również wspomnieć, że aborcja w Czechach jest legalna i dostępna na żądanie przez pierwszych 12 tygodni ciąży. Po tym okresie dopuszczalna jest jedynie w przypadku ciężkich wad płodu, zagrożenia życia matki lub innych wyjątkowych okoliczności. Proces podejmowania decyzji o aborcji w Czechach jest w dużej mierze oparty na zasadzie poszanowania praw kobiet i ich autonomii w kwestiach zdrowia reprodukcyjnego. Kobiety mają prawo do dokładnych informacji dotyczących procedury, jej skutków i alternatywnych rozwiązań, co pomaga im podjąć najlepiej dostosowaną decyzję do swojej sytuacji.

Dlaczego usunięcie ciąży w Czechach to dobre wyjście?

Na terenie Czech działa wiele zaufanych klinik aborcyjnych. Prawie każda z nich ma własną stronę internetową, na której można znaleźć wszelkie najważniejsze informacje, a przede wszystkim numer do konsultanta mówiącego w języku polskim. Podczas rozmowy z konsultantem możesz szybko zdobyć potrzebne informacje.

Czas oczekiwania zwykle jest bardzo krótki – kliniki aborcyjne w Czechach często pracują nawet w weekendy, aby móc przyjąć wszystkie kobiety w potrzebie. Pomagają także w zorganizowaniu transportu, co szczególnie doceniają pacjentki z Polski.

Decydując się na aborcję w Czechach, nie musisz podawać żadnych szczegółowych informacji, ani powodu tej decyzji. Nie grozi Ci także odpowiedzialność karna za przerwanie ciąży, ponieważ zgodnie z polskim prawem nie można karać osób, które wykonały aborcję na terenie kraju, w którym aborcja jest legalna.

Dodatkowym argumentem, który przemawia za usunięciem ciąży w Czechach, jest bezpieczeństwo i profesjonalizm świadczonych usług. Kliniki aborcyjne w Czechach są zobowiązane do przestrzegania rygorystycznych standardów medycznych, co gwarantuje pacjentkom opiekę na najwyższym poziomie. Personel medyczny jest przeszkolony i doświadczony, co sprawia, że możesz być pewna, że procedura będzie przeprowadzona bezpiecznie i z należytą troską o zdrowie pacjentki.

Warto również podkreślić, że aborcja w Czechach jest dostępna bez ograniczeń wiekowych, co oznacza, że niezależnie od tego, ile masz lat, masz prawo podjąć decyzję dotyczącą swojego ciała i zdrowia reprodukcyjnego. To sprawia, że Czechy są atrakcyjnym miejscem dla kobiet z różnych grup wiekowych, które potrzebują wsparcia w tym trudnym czasie.

Podsumowując, usunięcie ciąży w Czechach to dobre wyjście ze względu na dostępność profesjonalnych usług medycznych, brak konieczności podawania powodów decyzji, krótki czas oczekiwania i wsparcie dla pacjentek z innych krajów. To miejsce, w którym można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy dbają o zdrowie i bezpieczeństwo kobiety w trudnym momencie życia. Pozostaje tylko pytanie, ile kosztuje aborcja w Czechach.

Aborcja Czechy – cena. Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży w Czechach?

Aborcja to inaczej zabieg usunięcia ciąży. W wielu krajach, w tym w Polsce, zabieg ten nie może zostać legalnie wykonany, a za poddanie się mu kobieta podlega odpowiedzialności karnej. Istnieją jednak uzasadnione powody, dla których kobiety chciałyby poddać się takiej procedurze, aby pozbyć się nieplanowanej ciąży. Czy dla pacjentek z Polski jest to w takim razie niewykonalne? Czy zabieg aborcji to dla nich coś nieosiągalnego? Niekoniecznie. Mogą one, za odpowiednią opłatą, skorzystać z możliwości usunięcia ciąży w Czechach bez podawania powodu, nie będąc oceniane.

Aborcja – na czym polega? Jakie metody aborcji wyróżniamy?

Aborcja (określana też jako terminacja ciąży lub zabieg usunięcia ciąży) to inaczej przerwanie ciąży. Usługi medyczne tego rodzaju świadczy klinika ginekologiczna lub klinika aborcyjna. Wykonuje się ją z różnych powodów, jednak najczęściej zabieg aborcji wykonywany jest do 12 tygodnia ciąży.

Jeśli chodzi o metody aborcji, wykonywane są:

  • Aborcja farmakologiczna (znana też jako aborcja medyczna) – wykorzystuje się przy niej tabletki poronne. Jest to zabieg, do którego używa się leków przerywających ciążę. Lekarz podaje jeden lub więcej leków (najczęściej wykorzystywane są tu takie środki, jak mizoprostol i mifepriston), które blokują progesteron niezbędny do rozwoju płodu i powodują skurcze macicy, czego konsekwencją jest przerwanie ciąży. Zarodek umiera i wydostaje się z organizmu w postaci skrzepów krwi i tkanki. Zabieg może być przeprowadzony w domu lub w klinice. Nie powinno się go wykonywać po 12 tygodniu ciąży.
  • Aborcja chirurgiczna – to zabieg, który można wykonać też po 12 tygodniu ciąży. Chirurg używa w tym celu instrumentów ssących i innych niezbędnych narzędzi, aby usunąć tkankę z wnętrza macicy. Zabieg ten wykonuje pracownik kliniki ginekologicznej w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg usunięcia ciąży przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, cały proces przebiega dość szybko. Kobieta jest w stanie przerwać nieplanowaną ciążę w ciągu jednego dnia.

Warto nadmienić, że aborcja farmakologiczna nie jest tak pewną i godną zaufania metodą, jak by się mogło wydawać. Stosowanie jej po upływie 12 tygodnia ciąży może się okazać nieskuteczne. Dodatkowo, może się okazać, że potem kobieta i tak musi zgłosić się do punktu medycznego, w celu oczyszczenia macicy, co z kolei może się okazać dla pacjentki skrajnie niekomfortowe. Chirurgiczny zabieg usuwania ciąży, wykonany w profesjonalnej klinice aborcyjnej, może się okazać zdecydowanie lepszym wyjściem.

Dlaczego kobiety decydują się wykonać zabieg usunięcia ciąży?

Kobiety decydują się na skorzystanie z usług kliniki aborcyjnej z różnych powodów. Tak naprawdę jest to indywidualna sprawa i pracownik kliniki nie wymaga podawania powodu takiej decyzji. Jego obowiązkiem jest zapewnienie komfortu i dobrej opieki pacjentkom.

Do najczęstszych powodów usuwania ciąży zaliczyć można:

  • Poważne wady genetyczne płodu – na usunięcie ciąży decydują się kobiety, które narażone są na urodzenie dziecka z ciężkimi wadami, które mogą spowodować cierpienie lub śmierć dziecka tuż po urodzeniu lub jeszcze na etapie życia płodowego.
  • Zajście w ciążę w wyniku gwałtu – przerwanie niechcianej ciąży jest wyjściem dla kobiet, które zaszły w nią np. w wyniku napaści na tle seksualnym. Usunięcie ciąży może być tu sposobem na szybsze uporanie się z traumą.
  • Trudne warunki finansowe lub mieszkaniowe – na zabieg usunięcia ciąży decydują się często kobiety, które nie mogą sobie pozwolić na posiadanie kolejnego dziecka, gdyż nie mają wystarczających środków do życia i nie będą w stanie poradzić sobie z utrzymaniem rodziny.
  • Brak gotowości emocjonalnej lub chęci posiadania dzieci – nie każda kobieta ma instynkt macierzyński, nie każda musi czuć potrzebę posiadania i wychowania dziecka. Terminacja ciąży jest sposobem na wyjście z sytuacji.
  • Problemy zdrowotne – na terminację ciąży decydują się też kobiety, które ze względu na swój stan zdrowia (np. niepełnosprawność) nie będą w stanie poradzić sobie z opieką nad dzieckiem.

Aborcja w Czechach – legalny zabieg usunięcia ciąży

Usunięcie ciąży w Czechach jest wyjściem dla wielu kobiet, które z uzasadnionych powodów (surowe konsekwencje prawne) nie mogą liczyć na takie rozwiązanie w swoim kraju. Aborcja na terenie Czech jest legalna dla obywatelek Polski, dlatego mogą one skorzystać z pomocy lekarzy w usunięciu ciąży i liczyć na wsparcie po przeprowadzonym zabiegu.

Aborcja w Czechach to zabieg, który wykonują profesjonalni lekarze. Klinika ginekologiczna nie wymaga przedstawienia przez pacjentkę kompletu badań czy przeprowadzania testów – wszystko odbywa się na terenie kliniki, mogą one więc liczyć na dyskrecję. Sam zabieg usuwania ciąży przeprowadzony zostaje w znieczuleniu ogólnym i trwa zwykle nie dłużej niż 10 minut. Czas pobytu na terenie placówki zamyka się najczęściej w 2,5-godzinnej wizycie. Przerwanie niechcianej ciąży jest bezbolesne, ale bywa, że jest trudne dla kobiety pod względem emocjonalnym. Dlatego na terenie kliniki pacjentki mogą często liczyć również na pomoc psychologa.

Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży w Czechach? Aborcja Czechy

Jeśli chodzi o usuwanie ciąży, klinika w Czechach zapewnia profesjonalne usługi i wysoki komfort dla pacjentek z Polski. Personel i konsultanci mówią w języku polskim, dlatego nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem informacji i ustaleniem konkretnych warunków i terminu wizyty. Rejestracja telefoniczna dla pacjentek odbywa się tak, żeby kobieta mogła umówić wizytę dyskretnie i z zachowaniem anonimowości.

Jeśli chodzi o koszty aborcji w Czechach, kwota, którą należy uiścić wynosi 2 tysiące złotych w gotówce. Jest to całkowity koszt, który ponosi pacjentka. Obejmuje on zarówno badania, jak i zabieg aborcji w znieczuleniu ogólnym. Po przeprowadzonej aborcji kobieta może wrócić do domu – nie ma konieczności dłuższego pobytu na terenie kliniki.

CO WARTO WIEDZIEĆ Blog

9.02.2024

Jak wygląda aborcja i do którego tygodnia ciąży można ją przeprowadzić?

Aborcja to medyczna procedura polegająca na przerwaniu ciąży przed narodzinami płodu. Istnieje wiele powodów, dla których kobieta może zdecydować się na przerwanie ciąży, takich jak zagrożenie zdrowia matki, wady genetyczne płodu, przymusowa ciąża spowodowana gwałtem czy też trudne warunki życiowe, które uniemożliwiają odpowiednie zatroszczenie się o dziecko. Wyróżniamy kilka metod aborcji, na które może zdecydować…

9.02.2024

Aborcja Czechy – opinie, cena i przygotowanie do zabiegu

Legalna aborcja w Czechach jest możliwa na życzenie kobiety do 12 tygodnia ciąży. Usunięcie ciąży na życzenie oznacza, że o wykonaniu aborcji decyduje pacjentka bez konieczności podawania powodu. W Polsce aborcja nie jest legalna, dlatego wiele kobiet decyduje się na zabieg aborcji w Czechach. Usuwanie ciąży (tzw. terminacja ciąży) jest możliwe na kilka sposobów. Bardzo…

8.02.2024

Aborcja farmakologiczna – na czym polega i jak ją przeprowadzić?

Aborcja farmakologiczna, znana również jako aborcja medyczna, to bezpieczna i legalna metoda przerwania ciąży przy użyciu środków farmakologicznych. Aborcja farmakologiczna jest często preferowana przez kobiety ze względu na jej skuteczność oraz możliwość przeprowadzenia w początkowych etapach ciąży. Przerwanie ciąży za pomocą aborcji farmakologicznej może odbywać się zarówno pod kontrolą lekarza, co zapewnia bezpieczeństwo i minimalizuje…

2.01.2023

Ile się czeka na aborcje w Czechach? Jak szybko można uzyskać zabieg usunięcia ciąży w Czechach

Usuwanie ciąży to temat trudny nie tylko pod względem prawnym, ale też z powodów emocjonalnych; sama decyzja jest przeważnie stresująca dla kobiety. Jeśli w grę wchodzi czas, a dostęp do zabiegu jest niemożliwy, nie pozostaje nic innego, jak szukać kolejnych rozwiązań. Jeśli jesteś w ciąży i potrzebujesz wykonać szybko zabieg usunięcia ciąży, to dostępna jest…

12.12.2022

Usuwanie ciąży poniżej 18 roku życia — aborcja u nastolatki. Co warto wiedzieć w temacie terminacji ciąży u młodej dziewczyny

Usuwanie ciąży poniżej 18 roku życia może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza w okolicznościach prawa polskiego. Zabieg przerwania ciąży jest w naszym kraju praktycznie niemożliwy, chyba że zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego lub lekarz wykryje poważne wady płodu. Są jednak rozwiązania, gdzie usunięcie ciąży u dziewczyny poniżej 18 roku życia…

29.11.2022

Kiedy można dokonać aborcji w Polsce tak, aby zrobić to legalnie?

Jedno z najczęściej zadawanych pytań ze strony kobiety ciężarnej, u której wykryto wady płodu, jest pytanie: „Kiedy można dokonać aborcji„? Otóż w wyniku zmiany prawa, na skutek wyroku trybunału konstytucyjnego, odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. Potwierdzają to statystyki aborcji w Polsce, które jednoznacznie pokazują, że ilość zabiegów w naszym kraju radykalnie spadła….

Pragnienie uzdrowienia
zawsze było połową zdrowia

Lucjusz Annaeus Seneca

Skontaktuj się z Nami - Zapraszamy !

    * dane obowiązkowe